1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Ahşap Evlerin Avantajları
Ahşap Evlerin Avantajları

Ahşap Evlerin Avantajları

A+A-

Ülkemizin Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan Rize şehrimiz, temiz havası, doğal gıdaları ve ahşap Rize ahşap ev çeşitleri ile ünlüdür. Ahşap evler son zamanlarda doğaya dönüş adı altında en sık tercih edilen kışlık ve yazlık evlerdir. Rize ahşap ev yapımı genellikle kullanıcılar tarafından yayla evleri, su üstü evler, ağaç üstü evler, bungalov evler, pansiyon evler ahşap prefabrik evler, kütük evler, konteynır, ahşap karavan çeşitleri ve kamp evleri olarak tercih edilmektedir. Daha çok yayla evleri olarak tercih edilen ahşap evler doğal havası ile hem tatil, hem de yaylada temiz almak isteyen tatilcilerin de en çok tercih etmiş oldukları ev tipleridir.

Ahşap evler doğal havaları, ekonomik tipleri ve uzun süre kullanılabilir yapıları ile oldukça maliyeti düşük ev tipleridir. Ahşap evler konusunda uzun süreden beri Rize ilimizde hizmet veren firmamız ahşap ev fiyatlarını (elektrik ve su tesisatı hariç 1750 TL) olarak belirlemiştir. Yaz aylarını deniz kıyısında veya göl kıyısında geçirmek isteyen kişiler genellikle ahşap evlerin karavan olanlarını tercih etmeleri gerekir. Karavanlar son zamanlarda tatilcilerin en gözde tatil aracı olarak rağbet görmektedir.

Ahşap Karavanlar

Çok uzun bir zaman önce batı kültüründen bizlere ulaşmış olan karavan kültürü son zamanlarda her şehrimizde rağbet görmeye başladı. Karavanların en büyük avantajları kullanıcılar için hiçbir şekilde yeri belli olmaksızın istenilen alanlarda kullanılabilmesidir. Orman içinde tatil yapmak isteyenler için ahşap karavanlar araçlara bağlı olarak orman içinde kullanılabilirken, deniz tatilinden başka bir tatil düşünemeyenler için kumsal ahşap ev karavanları da bulunmaktadır.

Ahşap karavanların dış kısımdan çok küçük görünmesine rağmen iç kısımlarında mutfak, banyo ve salonları bulunabilmektedir. Oluşturma aşamasında ahşap karavanlar diğer metal karavanlara göre çok daha doğal malzeme olan ahşaptan üretildiğinden uzun süre karavan içinde yaşayanlar için bile oldukça sağlıklıdır. Uzun tatiller yapmak isteyenler çok daha az maliyeti olan ahşap evler ve ahşap karavanlar satın alarak uzun tatillerini çok daha ekonomik duruma kolay bir şekilde getirebilir. Hem de alan sıkıntısı çekmeden tatil evi hazırlanmış olur.

Bu haber toplam 2207 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT