1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AĞIR CEZA'LIK BAŞKANA SAVCIDAN ŞOK KARAR!
AĞIR CEZA'LIK BAŞKANA SAVCIDAN ŞOK KARAR!

AĞIR CEZA'LIK BAŞKANA SAVCIDAN ŞOK KARAR!

Sarıyer Manşet Gazetesi'nin kapatılması için 11 ayrı dava açan ve hepsini kaybeden Şükrü Genç'e SAVCIDAN ŞOK KARAR!

A+A-

Sarıyer Manşet Gazetesi’nin belgeli haberciliği mahkeme tarafından bir kez daha kanıtlandı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Manşete karşı açtığı 11. davayı da kaybetti.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de aralarında bulunduğu 14 kişinin “Rüşvet almak, dolandırıcılık, kamuyu zarara uğratma, kişisel verileri saklamak ve yaymak” suçlamasıyla İstanbul 6.Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacağına yönelik belgelerle yaptığımız haberin doğruluğunu bu kez de mahkeme kanıtladı. Savcılık “Haber Gerçek” diyerek, Genç’in avukatları aracılığıyla Sarıyer Manşet hakkında bulunduğu suç duyurusunu ret etti. 

Şükrü Genç basın toplantısında yanlış bilgiler vermişti
“Şükrü Genç Ağır Cezada Yargılanacak” başlıklı özel haberimizin Hürriyet, Cumhuriyet, HaberTürk, Bugün, Sabah gibi Türkiye’nin büyük gazetelerinde de yayınlanmasının ardından Şükrü Genç belediyenin önünde düzenlediği basın toplantısıyla gazetemizi yalanlamıştı. Genç’in yandaş medyasıyla birlikte hareket eden CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz de Şükrü Genç’in “Ağır cezada yargılanacağı” gerçeğini örtbas etmek için Sarıyer Manşet’i hedef almıştı.

Şükrü Genç yanlış bilgilerle dolu basın toplantısının ardından avukatları Mebrure Genç ve Hüseyin Cengiz aracılığıyla “Yayının durdurulması, Sarıyer Manşet’e erişimin engellenmesi, gazetenin sahipleri Vedat Özdemir ve Ömer Canıbeyaz’ın cezalandırılması” talebiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.   

Sarıyer Manşet belgeleri ortaya koydu
Vedat Özdemir ve Ömer Canıbeyaz, Sarıyer Manşet Gazetesi’nin avukatı Yaşar Ağsu ile birlikte tüm belgelerle birlikte haberin doğruluğuna yönelik savunma yaptılar. Özdemir ve Canıbeyaz’ın savunmasını belgeleriyle birlikte inceleyen Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Öz, Sarıyer Manşet’ in haberinin doğru olduğuna karar vererek Genç’in talebini ret etti. 

Savı: “Haber gerçek” dedi
Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Öz kararda şu ifadeleri kullandı: “Şikâyete konu olan haberde, müşteki Şükrü Genç ile birlikte 14 kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 23/05/2013tarih 2010/51142 soruşturma 2013/31378 esas, 2013/2093 iddianame sayı ile açılan kamu davasının İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2013/291 esas sayılı dosyasında derdest olduğu, haberin gerçek olduğu dolayısı ile atılı suçun unsurları ile oluşmadığı anlaşıldığından; 5271 sayılı CMK’nın 223/2.  E maddesi uyarınca kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.”   

Manşet’in arkasında Sarıyer halkı var
Kararın ardından açıklama yapan Sarıyer Manşet Gazetesi’nin sahipleri Vedat Özdemir ve Ömer Canıbeyaz, “Sarıyer Manşet yazıyorsa bilin ki doğrudur! Hiçbir zaman tarafsızlığımızı yitirmeden sadece gerçekleri yazdık. Yazmaya da devam edeceğiz.  Doğru haberciliğimizi hukuk önünde defalarca kanıtladık. Davalarla, sansürlerle, tehditlerle üzerimizde baskı kurmaya çalışsalar da bunu başaramayacaklardır. Onlar koltuklarına güvenerek hareket ediyorlar. Ama unutmasınlar ki Sarıyer Manşet’in arkasında Sarıyer halkı var” diye konuştular.

mahkemekarar.jpg
Bu haber toplam 5203 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

4 Yorum