1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 6.Ağır Ceza Mahkemesi'nden Şükrü Genç'e bir şok daha
6.Ağır Ceza Mahkemesinden Şükrü Gençe bir şok daha

6.Ağır Ceza Mahkemesi'nden Şükrü Genç'e bir şok daha

Sarıyer Manşet Gazetesi’ne karşı açtığı tüm davaları kaybeden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yargılandığı İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nden de aradığını bulamadı.

A+A-

7 Kasım’da görülen rüşvet ve yolsuzluk davasında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i savunan avukatları Hüseyin Cengiz ile Mebrure Genç, Mahkeme Başkan’ına ellerindeki iPad ile Sarıyer Manşet Gazetesi’nin internet sitesini göstererek, suç duyurusunda bulunup, gazetemizin kapatılmasını istediler.
 

Genç’in yandaşları çok üzüldü!

Şükrü Genç’in avukatlarının talebi üzerine Mahkeme Başkanı İsmet Karabulut, Cumhuriyet Savcısı İsmail Güler’den gazetenin incelenmesini istedi. Savcının yaptığı incelemeden sonra hakim, Sarıyer Manşet’in haberlerinin tamamen doğru olduğunu ve gazetecilik dışında hiçbir yayın yapılmadığı yönünde karar vererek Şükrü Genç’in talebini reddetti. Hakimin bu kararı üzerine rüşvet davasını takip eden Genç’in yakınları ile yandaş medyası büyük bir üzüntü yaşadı.
 

Bu kaçıncı kayıp!

Bilindiği üzere Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Manşet Gazetesi’ni belediyede sansürlemiş, defalarca dava açmış ve tüm davaları kaybetmişti. İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği bu karar ile Genç ve yandaşları tam 12. kez hayal kırıklığı yaşamış oldular.
 

Biz kazanmaktan bıktık onlar kaybetmekten bıkmadı

Sarıyer Manşet Gazetesi’nin sahipleri Vedat Özdemir ile Ömer Canıbeyaz, basın özgürlüğünü savunan bir partinin belediye başkanının basına karşı bu kadar art niyetli davranmasına bir anlam veremediklerini belirterek, “Biz sadece gazetecilik yapıyoruz. Eleştirileri kabul edemeyenler çeşitli yollarla üzerimizde baskı kurmaya çalışıyorlar. Ancak görüldüğü gibi her defasında kaybeden taraf kendileri oluyor. Biz kazanmaktan bıktık onlar kaybetmekten bıkmadı. Umarız 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bu kararı Şükrü Genç’e bir ders olur” diye konuştular.

belgeic1.jpg
Bu haber toplam 10101 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum