1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. 4.5 yıldır ilçe binasına uğramayan CHP'li başkanın itirafı!
4.5 yıldır ilçe binasına uğramayan CHPli başkanın itirafı!

4.5 yıldır ilçe binasına uğramayan CHP'li başkanın itirafı!

Erol Aydın’ın ardından Şükrü Genç de CHP Sarıyer İlçe Başkanlığına gelerek aday adaylık başvurusunu yaptı.

A+A-
4.5 yıl sonra mecburiyetten CHP Sarıyer ilçe binasına giden Genç, “Masaların yeri değişmiş” diyerek başkanlığı döneminde partisine olan tavrını da itiraf etti.
 
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar aday olmak için başvurusunu yaptı. Genç’in adaylık başvurusu sırasında belediyedeki, Park Bahçeler, Temizlik ve Fen İşleri Müdürlüğü’ndeki personelin ilçe başkanlığının önüne getirtip yapay bir kalabalık oluşturma çabası ise komik karşılandı. 

Belediye personelini topladı
Adaylık başvurusu için bir haftadır hazırlık yapan Şükrü Genç’in cep telefonundan SMS atarak halkı çağırması etkili olmayınca bu kez servisler devreye girdi. Kendi mahallesi olan Rumelihisarüstü Semt evinin önünde servis kaldırıldı. Halk gelmeyince bu kez belediye personeline dönüldü. Belediyenin değişik birimlerindeki taşeron işçileri ihaleleri alan müteahhitler tarafından Büyükdere’ye getirildi. Personel olduğu anlaşılmasın diye belediyede çalışan güvenliklerden sivil kıyafet giymeleri istendi. Çoğunluğunun belediyede çalışan taşeron işçilerinin oluşturduğu yaklaşık 200 kişilik bir grupla CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç adaylık başvurusunu yaptı. Genç’in binlerce kişiyi toplayarak CHP Genel Merkezi’ne “Ön seçim yapmayın halk beni destekliyor” imajı vermeye çalışması sonuçsuz kaldı. Öte yandan çok sayıda meclis üyesi ve ilçe yöneticisinin de Şükrü Genç'in aday adaylık başvurusu sırasında ilçe binasına gelmediği dikkatlerden kaçmadı. 

4,5 yıldır ilçeye uğramayan Genç’in gafı: “Masaların yeri değişmiş!”
Seçildiği günden bu yana ilçe başkanları ve CHP’lilere kavga halinde bir görüntü çizen Şükrü Genç’in yaptığı gaf Sarıyer’in gündemine oturdu. Serdar Sarıoğlu döneminde yapılan tadilatla ilçe binasında 3 yıl önceki değişikliği daha yeni fark eden Genç , “Masaların yeri değişmiş” diyerek ilçe binasına hiç gelmediğini adeta itiraf etti. Bu gafı ile dikkatleri bir kez daha üstüne çeken Genç ‘e partililer ise, “Başkan sen farkında değilsin ama 4,5 yılda çok şey değişti. Asıl değişimi birkaç ay içerisinde yaşayacağız” diye seslendi. 

Değişen sadece masa mı?  
Biz de biraz nostaljiye dönüp İlçe Binasındaki değişimi Belediye Başkanı Şükrü Genç’e şu fotoğraflarla hatırlatalım…
 
2008’deki ilk aday adaylık başvurusu
sukrugenc2008.jpg

2013’teki başvurusu 
sukrugenc2013.jpg
 
Bu haber toplam 7162 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

10 Yorum