1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. 20 yıllık bağlama ustası Tufan Derince...
20 yıllık bağlama ustası Tufan Derince...

20 yıllık bağlama ustası Tufan Derince...

A+A-

Tufan Derince Gaziantep Üniversitesi Konservatuar Mezunu, aslen Diyarbakırlı... 20 yıldır bağlama çalan bir müzisyen...

Müzik serüvenine Diyarbakır'dan başlayan Tufan Derince Türkiye'de bulunduğu sırada düğünülerin ve konserlerin vazgeçilmez enstürmanı olmayı başarmıştır. Kariyerine Gaziantep Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra Hollanda Rotterdam şehrinde devam eden Tufan Derince birçok ünlü müzisyenin albümlerine de eşlik etmiştir.

Kürtçe müziğe çok farklı bir bakış açan Tufan Derince katıldığı kültürel etkinliklerle de adından söz ettirmiştir. Amerika'da SXSW (Texas) Müzik Festivali'ne katılarak müziğini dünyaya kanıtlama fırsatı bulmuştur.

Youtube ve diğer sosyal mecralarda milyonlarca izlenimleri olan Tufan Derince şu anda Hollanda'da yaşamını sürdürmektedir.

Ekonomik yaşamını gittiği düğünlerden sürdüren bağlama sanatçısı Kürtçe müziğe ve dünya müziğine büyük katkılar sunmaktadır.

Doğu ve batı sentezli çalışmalarıyla Kürtçe folklorik müziğine katkısı büyük olmuştur.

Yurt dışına gittiği düğünlere renk katan ve katıldığı kültürel etkinliklerde kendinden sonrakilere bir kültür aktaran değerli bağlama sanatçısı Tufan Derince ayrıca stüdyoda çeşitli sanatçıların albümlerinin yapımına da imza atmıştır.

Yaptığı tüm çalışmaları Youtube kanalından ve Instagram hesabının yanı sıra diğer sosyal mecra hesaplarından da takip edilebilmektedir.

YouTube: https://www.youtube.com/tufanderince
Instagram: https://www.instagram.com/tufanderince
Facebook: https://www.facebook.com/tufanderince21
Web site: http://www.tufanderince.com

Bu haber toplam 3519 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum