1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2 numarayla Almanya turunda
2 numarayla Almanya turunda

2 numarayla Almanya turunda

Sarıyer Belediyesi ekonomik krizle boğuşurken, Şükrü Genç yanına belediyenin 2 numaralı ismi olan İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ı da alarak Almanya turuna çıktı.

A+A-

Sarıyer Belediyesi’nde tam bir ekonomik kriz yaşanıyor. Alınan bilgilere göre; belediyeye yakıt satan firma parasını alamayınca günlerdir yakıt vermiyor. Durum böyle olunca Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı çalışan iş makinaları yakıt sıkıntısından mesai yapamıyor. İşçiler zamanlarının çoğunu Ferahevler’deki belediyenin şantiyesinde oturarak geçiriyor. Öte yandan taşeron firmalarda çalışan işçiler de maaşlarını alamıyor. Belediye binasının inşaatı ise neredeyse durma noktasına geldi. Toplu iş sözleşmelerine göre memurlara 1 Mayıs’ta ödenmesi gereken ikramiyeler yatmadı.

Sarıyer Belediyesi’nde tüm bu sıkıntılar yaşanırken Şükrü Genç'in ise yanına İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ı da alarak Almanya’daki kardeş şehir ”Aachen”i ziyarete gitmesi, Sarıyer’de tepkilere neden oldu.Sarıyer Manşet’i arayan bazı belediye personelleri, “Günlerdir maaşlarımız yatmıyor. Evimize ekmek götüremiyoruz. Ama en önemlisi belediyede işler durma noktasına geldi.  Hizmet durdu, rutin işler bile zar zor yürüyor. Çözüm beklerken bir de öğrendik ki belediye başkanımız Almanya turuna çıkmış. Anlamakta zorluk çekiyoruz” diye konuştular.

Genç’in yerine ise 1 haftalığına vekâleten Hayati Kaptanoğlu bakacak.

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT