1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. 1,5 milyon dolar mı verildi?
1,5 milyon dolar mı verildi?

1,5 milyon dolar mı verildi?

Sarıyer, Yaima Ortiz'in Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol Takımı'na transferini konuşuyor.

A+A-

Aynı zamanda fotomodel olan Kübalı voleybolcu Yaima Ortiz’in Sarıyer Belediyesi’nin Bayan Voleybol Takımı’na 1,5 milyon dolar gibi yüksek bir rakamla transfer edildiğine yönelik iddialar belediye meclisini de karıştırdı. Yaima Ortiz’in 1,5 milyon dolar gibi yüksek bir bedelle transfer edildiğine yönelik iddialar üzerine AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Halil Canarıkan soru önergesi verdi. Canarıkan’ın meclis kürsüsünden Kübalı sporcunun belediyenin resmi web sitesinde de yayınlanan mayolu fotoğraflarını göstererek, "Bu sporcuya 1,5 milyon dolar ödediğiniz doğru mu?" sorusuna CHP’li bazı meclis üyeleri “Şu güzelliğe bak az bile vermişiz” sözleriyle karşılık verdi.

CHP’li meclis üyelerinin bu sözleri mecliste bulunanlar arasında gülüşmelere neden olurken, AK Partili Canarıkan ise soru önergesinde yeni transfer edilen iki sporcu ile ilgili Belediye Başkanı Şükrü Genç’e bazı sorular yönetti. Canarıkan belediyenin yaptırımlarına kaynak bulmakta zorlandığı bir dönemde bu tür transferlere uçuk fiyatların verilmesini de sert bir dille eleştirdi.1.5 Milyon dolar mı verildi?
Kübalı oyuncu Yaima Ortiz ve Brezilyalı Raquel Xavier da Silva’nın transferleriyle ilgili kamuoyunda farklı bilgilerin olduğunu belirten AK Partili Canarıkan “Bu manken sporculara transfer ücreti olarak 1,5 milyon dolar ve 1 milyon 250 bin dolar gibi çok uçuk rakamların verildiği konuşuluyor. Ayrıca belediyemiz yatırımlarına kaynak bulmakta zorlandığını ve bu nedenle 15 Milyon TL kredi arayışında olduğunu da yine yerel basından okuyoruz. Bu iki durumu karşılaştırdığımızda çok tezat bir durum ortaya çıkmaktadır” dedi.Bu transferleri hangi bütçeden yaptınız?
Canarıkan, transferlerle ilgili Belediye Başkanı Şükrü Genç’in cevaplaması için şu soruları sordu.

- Bu manken sporculardan birine 1,5 Milyon dolar, diğerine ise 1 Milyon 250 bin dolar transfer ücreti verildiği, bonservislerine ise toplamda 3 Milyon dolar verildiği doğru mudur?

- Bu voleybolcuların transfer ücretleri hangi bütçeden ödenmiştir?

- Aynı zamanda manken olan bu voleybolculara Türkiye’ye geldiklerinde mankenlik yapmaları için de izin verecek misiniz?

- Yine bu sporcuların transfer ücretlerinin Sarıyer Belediyesi’nin sınırları içinde bulunan ve imar sorunu olan inşaat firmaları tarafından ödendiği yönünde gelen bilgiler doğru mudur?

- Bayan voleybol takımı için bu kadar harcama yapılırken, Sarıyer’imizin marka değeri olan Sarıyer Spor Kulübü’ne belediye ne gibi katkılar sunmaktadır?

Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT