1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 100 bin TL'lik mücevherlerini çaldılar
100 bin TL'lik mücevherlerini çaldılar

100 bin TL'lik mücevherlerini çaldılar

Sarıyer'de hırsızlar, 82 yaşındaki kadının 100 bin lira değerindeki mücevherlerini çaldı.

A+A-

Sarıyer'de Emirgan Yunusağa Sokak'taki 3 katlı binanın giriş katında oturan Suna Gündoğdu, evine gelen kimliği belirsiz kişiler tarafından oyalama yöntemiyle soyuldu.

Şüphelilerden ikisi 82 yaşındaki Gündoğdu'yu oyalarken, diğer şüpheli ya da şüpheliler arka taraftaki camdan içeri girerek, 100 bin lira değerindeki mücevherler ile 800 lirayı çaldı. 

Gazetecilere olayı anlatan Gündoğdu, zile basılması üzerine kapı aralığından baktığında iki kişinin beklediğini gördüğünü kaydetti.

Bu kişilerin, İçişleri Bakanlığı'ndan geldiklerini ve kendisine yardım edeceklerini söylediğini aktaran Gündoğdu, şöyle devam etti:
"Yardıma ihtiyacım olmadığını söylememe rağmen ısrar ettiler. Bana 200 lira verdiler. Ardından 100 lirasını geri getirmemi istediler. Ben 20'lik olarak 100 lirayı geri getirdim Ama benden tam 100'lük vermemi istediler. Tam 100 liralık banknot getirdim. Bu sefer de 20 lira daha vermem gerektiğini söylediler. Şüphelendiğim için onları camın önüne davet ettim. Camın önüne geldiklerinde, biri diğerini müdürü olarak gösterdi. Bir süre burada konuştuktan sonra benden arabalarına dökmek için biraz su istediler. Su verecek durumda olmadığımı söyledim. Onlar da gitti. Odaya gittiğimde bir de baktım ki çantalarım gitmiş."  

Birlikte yaşadığı mimar kızı Oya Ergeçen'i arayarak durumu anlattığını dile getiren Gündoğdu, kızının haber vermesi üzerine polis ekiplerinin olay yerine geldiğini söyledi.

Eşinden kalma antika mücevherlerinin çalınmasından büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Gündoğdu, "100 bin liranın üzerinde olan mücevherlerim çalındı. Mücevherlerimin bulunmasını ümit ediyorum" dedi.
Gündoğdu'nun ifadesine başvuran polis ekipleri, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Bu haber toplam 3449 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum